Doç. Dr. HARUN ÖZKAN

Doç. Dr. Harun Özkan

Aesthetic and Plastic Surgery

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma 09.00 - 18.00
Cumartesi 09.00 - 17.00

Doç. Dr. Harun Özkan

1943 yılında Kaman - Kırşehir’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Kaman’da tamamladı. 1960 yılında Kabataş Erkek Lisesi'nden mezun oldu. 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Askeri Doktor olarak mezun oldu. 1974’de Genel Cerrahi Uzmanı, 1976’da Estetik - Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı oldu.

1974 Kıbrıs Barış Harekatında çıkarma birliklerinde “Yaralılardan Sorumlu Cerrah ve Cerrahi Hastane Baştabibi” olarak görev yaptı. Bu harekatda yaralıların sağlıklarına kavuşmalarında gösterdiği üstün başarı Türkiye Genel Kurmay Başkanlığı tarafından taktir edildi ve Op.Tbp.Yzb. Harun Özkan “Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası – Altın Madalya –“ ile ödüllendirildi. Bu madalya ilk kez bir doktora verildi. Dr. Özkan böylece Silahlı Kuvvetlerdeki tek altın madalyalı “Muharip Gazi Doktor” oldu.

1974 Kıbrıs Barış Harekâtında göstermiş olduğu bu başarı nedeni ile K.K.T.C. hükümeti tarafından da “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Altın Madalyası” ile ödüllendirildi.

1979 – 1980 yıllarında Tokyo – Japonya’da Showa Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik – Plastik Cerrahi bölümünde çalıştı. 1983 yılında Doçent oldu.

1985 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Temsilcisi olarak Romanya’da sağlık kuruluşları ve hastanelerde incelemeler yaptı. TSK ve Romanya Sağlık Kurumlarının müşterek çalışmaları konusunda Gen. Kur. Başkanlığına rapor verdi.

1988 yılında Japon Ulusal Estetik – Plastik Cerrahi Kongresi’ne misafir konuşmacı olarak davet edildi. Japonya dışından davet edilen 20 Plastik Cerrah’dan biri olarak tebliğ sundu. Kongre esnasında “Uluslararası Onizuka Plastik Cerrahi Derneği” başkanı seçildi.

1990 yılında Kıdemli Albay rütbesinde iken askerlikten kendi isteği ile emekli oldu.

Halen İstanbul’da Estetik – Plastik Cerrahi Doçenti olarak serbest hekimlik yapmaktadır.