Dental Veneers

Dental Veneers

Laminate Veneer nedir? Ankara Laminate Veneer tedavisi nasıl yapılır? sorularına verilebilecek en basit cevap; Laminate Veneer, yaprak porselen olarak da bilinen ve gülüş estetiği kapsamında yapılan diş tedavilerinden biridir. Bu tedavi dişlerinde çapraşıklık, renk kaybı, kırık veya eksiklik gibi durumlar bulunan kişilerin gülüşünü olumsuz etkileyen bu faktörlerin ortadan kaldırılması için uygulanan kaplama türüdür.

Laminate venner nedir? Dişlerin hem daha sağlıklı olmasını hem de daha estetik görünmesi amacıyla uygulanan bu tedavi yöntemi, son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlanan yeni bir tedavi yöntemidir.

Estetik diş hekimliği, dişlerin ve diş etlerinin hem sağlıklı olmasını hem de estetik görünmesini sağlamak amacıyla uygulanan genel tedaviler bütünüdür. Çünkü; diş hekimliği uygulamalarında dişlerin sağlıklı olması ve güzel bir görünüme sahip olması birbirini tamamlayan unsurlardır. Ancak estetik ve sağlık bir arada olunca insanı hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak istenilen noktaya getirebilmektedir.

Günümüzde dişlerdeki bazı olumsuz durumların tedavileri arasında en çok kullanılan diş tedavilerinden birisi de Laminate Veneer olarak da bilinen Yaprak Porselen uygulamasıdır. Peki, Laminate Veneer nedir? Laminate Venner diş kaplama yöntemi dişlerde bulunan çapraşıklık, renk kaybı, kırık veya dişlerde eksiklik gibi kişinin hem gülüşünü hem de psikolojik durumunu olumsuz yönde etkileyebilen durumların ortadan kaldırılması için uygulanan estetik kaplama türüdür. Laminate Venner diş kaplamasında iki farklı materyal kullanılabilir. Bunlar; porselen veya kompozit malzemeden elde edilebilen kaplamalar olabilmektedir.

Dişlerin arasında bulunan küçük boşlukların giderilmesi veya küçük çapraşıklıkların tedavisi için kompozit malzeme yeterli olabilirken daha detaylı işlem gerektiren durumlar için laboratuvarda üretilen yaprak porselenler daha iyi sonuçlar verebilmektedir.

Before / After

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurarak müşteri hizmetleri uzmanlarımızın sizi arayarak bilgilendirme yapmasını sağlayabilirsiniz