Yüz Germe - Face Lift

Yüz Germe - Face Lift

Yüz germe ameliyatı, kişiye özgü bir uygulamadır. Her hastanın ihtiyacı farklı olduğu için hasta – hekim ortak çalışma ve kararı neticesinde ameliyata hazırlık yapılır.

Yüz germe ameliyatında ayrı ayrı işlemler yapılsa da yüzü bir bütün olarak değerlendirmek gerekir. Göz ile kaç aralığı, dudak ile burun mesafesi gibi her organın birbirine oranı dikkatli şekilde hesaplanır. Burada etkin kişi doktordur. Hastaya genel anestezi yapılarak ameliyathane süreci başlatılır. Ameliyat için kulağın ön tarafından 3 milimlik bir kesi atılır. Deri altında bulunan yağ, kas, kemik, SMASS dokularına müdahale edilir.  Yağ dokusu yukarı yahut yan vektörel yönlere çekilir. Ardından fazla deri uzaklaştırılır. Son olarak kulak arkasından estetik dikiş atılarak kesi izi gizlenir. Alın bölgesinde ise kesi izi saç derisinin içerisine gizlenir.

Yüz germe veya Ritidektomi (rhytidectomy), yüze daha genç bir görünüm vermek amacıyla yapılan, cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemlerin genel adıdır. Zaman, çevresel faktörler, yaşam kalitesi, hızlı kilo alıp verme ve daha birçok etkene bağlı olarak yüz bölgesinde sarkma, kırışıklık, yüz kontüründe bozulma gibi bir çok estetik kayıp görülmeye başlar. Yüz Germe prosedürleri ile 50’li yaşlara kadar ameliyatsız 50’li yaşlardan sonra ise ameliyat ile zamanın negatif izlerini hafifletmek hatta yok etmek mümkündür.

Yüz Germe (Face Lift) Ameliyatı Nedir?

Yüz Germe (Face Lift) Ameliyatı, yüzün Smass adı verilen kas, yağ ve sinir dokusundan oluşan yapısının cerrahi yöntemlerle askıya alınmasıdır. Yüz Germe Ameliyatı sırasında yüz ve boyun bölgesi bir bütün olarak ele alınır. Yüzde olduğu gibi boyun bölgesindeki sarkmalar da giderilir. Hem yüz hem de boyun bölgesinde germe sonrası ortaya çıkan deri fazlalığı çıkarılır. Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar, göz kapağında oluşan sarkma, düşüklük gibi yaşlılık belirtileri düzeltilir. Yüz Germe Ameliyatı, kişinin yüz estetiğini kusursuz hale getirmek için neye ihtiyaç duyuluyor ise o prosedürlerle birleştirilebilir. Eğer ihtiyaç varsa yüz ve boyun bölgesinden liposuction yöntemi ile yağ alınır ve alınan yağ, dolgu malzemesi olarak da kullanılabilir.

Before / After

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurarak müşteri hizmetleri uzmanlarımızın sizi arayarak bilgilendirme yapmasını sağlayabilirsiniz